Počkejte chvíli...
Nepřihlášený uživatel

pkc.vscht.cz

Nacházíte se: VŠCHT PrahaPoradenské a kariérní centrum  → Akademie kompetencí - Poradenské centrum VŠCHT
iduzel: 4238
idvazba: 41100
šablona: stranka_obrazek_vertical
čas: 21.5.2019 13:49:11
verze: 4588
uzivatel:
remoteAPIs: https://cis-prihlasovadlo.vscht.cz/?event-type=seminare-poradenske-a-karierni-centrum
branch: trunk
Obnovit | RAW

AK_ikona

Akademie kompetencí je program nabízející ve formě přednášek a seminářů další možnosti studia a osobního rozvoje nad rámec standardního studijního plánu.

Účastníkem Akademie kompetencí může být student(ka) libovolného studijního programu, od bakalářských studentů po doktorandy. Dveře nezavíráme ani zaměstnancům VŠCHT.

Účast na všech kurzech akademie kompetencí je zdarma.

Zaměření programu

Akademie kompetencí účastníkům pomáhá se vzděláním a přípravou nad rámec jejich studijního plánu. Jedná se o rozvoj dovedností, které se v osobním i profesním životě hodí skutečně každému a bez nichž je těžké se prosadit. Dovedností, které se hodí při studiu i budování kariéry. Mezi ně patří schopnost efektivně komunikovat, spolupracovat, a kupříkladu prezentovat vlastní projekty. Dále se naše tréninky zabývají i osobní spokojeností, duševní hygienou, zvládáním stresových situací, a tak podobně.

Aktuální kurzy PKC

hlavně_se_nepo_fb (originál)
Zápočty, laborky, cvika, sport, dojíždět na koleje, práce, dojet domů, napsat protokol, odevzdat rešerši, najít články, potkat se s kamarády, co ze mě bude, vybral jsem si dobře, mám na to vůbec, nestíhám, spát, párty, zavolat babičce, dělat něco navíc, zajít na film…

Je toho na tebe moc, pereš se s tím, jak vše stihnout a spíš než na pohodu to jen tak tak zvládáš? Zastav se s námi na chvíli, nadechni se v bezpečném a podporujícím prostředí, vyzkoušej si v praxi nové možnosti řešení. Podívej se s námi do hlubin stresu, zjisti, kde se bere a společně hledejme řešení, které bude vyhovovat právě tobě. Získej nový pohled, sdílej své zkušenosti a tipy, neboj se dělat chyby.

část 1: otevřený seminář, který si dává za cíl představit možnosti práce se stresem
část 2: workshop pro omezený počet účastníků, na kterém vás lektoři seznámí se způsoby, jakými si lze vytvořit potřebný osobní prostor, ve kterém se zvládnete vypořádat se stresem.
část 3: na tomto workshopu získáte nástroje pro ukotvení změny potřebné pro dlohodobé zvládání stresu

Více informací ke každé části na konci stránky v přihlašovadle. Na každou část cyklu je potřeba se přihlásit zvlášť, děkujeme.

AK - FINANČNÍ GRAMOTNOST-udalost (originál)
Základní ano a ne ohledně financí. Pojištění, spoření, finanční hygiena. Jak se mění naše chování v závislosti na penězích a co s tím? Jsou peníze penězi pouze ve formě měny? Kdy spořit a kdy naopak investovat? Vyplatí se mít finančního poradce? Dozvíte se i teorii, ale zaměříme se hlavně na praxi - například si společně spočítáme, zda se Vám vyplatí havarijní pojištění, nebo zda je lepší investovat do ojetého vozu či mít operační leasing.

část 1: Finanční hygiena a matematika       18. 4. 2019 17:00 - 19:00 A11      registrace
část 2: Investice                                                      25. 4. 2019 17:00 - 19:00 A11      registrace
část 3: Pojištění                                                        
9. 5. 2019 17:00 - 19:00 A11      registrace

Na žádost přednášejícího probíhá přihlašování vyjímečně přes Google forms. Na každý seminář je potřeba se registrovat samostatně.
Přednášky jsou z větší části samostatné. Doporučujeme však absolvovat všechny 3, získáte tak osvědčení o absolvování kurzu.

veřejné vystupování_FBcover (originál)
Kurz je zaměřen na základní pravidla řečnického umění a jejich aplikaci do běžného života. Rétorika pro všední den nám pomáhá prodat naše znalosti a dovednosti. Špičková znalost oboru, bez umění tuto znalost přesvědčivě a vynalézavě prezentovat, pozbývá své účinnosti. Řečnické umění nám otevírá dveře k dalším příležitostem.

Kurz bude probíhat vždy v pondělí od 16:00 do 18:30 v učebně B21. Přihlášením se zavazujete navštěvovat všechny hodiny ve dnech: 15.4., 29.4., 6.5., 13.5. O Velikonočním pondělí kurz neprobíhá.
Na kurz je nutné se přihlásit.

 Archiv proběhlých akcí Poradenského a kariérního a centra

Certifikát Akademie kompetencí

Za předpokladu splnění stanovených podmínek akademie kompetencí je možno získat osvědčení o absolvování Akademie kompetencí, které bude součástí vašeho portfolia.

Podmínky pro získání certifikátu o absolvování

  1. Účast na alespoň 7 akcích Poradenského a kariérního centra, které budou označeny jako započitatelné pro vydání certifikátu.
  2. Nulová neomluvená absence na akcích Poradenského a kariérního centra.
  3. Vlastní název a shrnutí programu podle osvojených kompetencí.
  4. Uzavření individuální konzultací v psychologické poradně, konzultace životopisu.

 

Věděli jste, že ...

S2S_215px-10 (originál) Kromě Akademie kompetencí se můžete zúčastnit i workshopů vedených studenty, nebo si nějaký sami propravit. Další informace naleznete zde.
AK_215px-05 (originál) Věnujete-li se svému rozvoji pravidelně, je dobré vést si o navštívených kurzech poznámky. Jednoduchou možností je třeba obyčejná tabulka - zkuste tu naši.


V případě dotazů kontaktujte Radku Novákovou.

 

Nejste zalogován/a (anonym)

Akademie kompetencí - semináře PKC

Zde se dozvíte o pořádaných seminářích, workshopech, kurzech a dalších vzdělávacích akcích, které jsme pro Vás připravili. Tyto akce jsou pro Vás zadarmo, z kapacitních důvodů Vás však žádáme o registraci na příslušnou akci prostřednictvím této aplikace. Pokud zjistíte, že se nemůžete zúčastnit, prosím odhlaste se, uvolníte tak místo dalším zájemcům. Prezentace, výukové a informační materiály k dané akci jsou k dispozici na webové stránce této akce. 

× Nejsou vyhlášené žádné akce.
Aktualizováno: 8.4.2019 18:58, Autor: Poradenské a kariérní centrum

VŠCHT Praha
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
IČO: 60461373
DIČ: CZ60461373

Datová schránka: sp4j9ch

Copyright VŠCHT Praha 2014
Za informace odpovídá Oddělení komunikace, technický správce Výpočetní centrum
zobrazit plnou verzi