Počkejte chvíli...
Nepřihlášený uživatel

pkc.vscht.cz

Nacházíte se: VŠCHT PrahaPoradenské a kariérní centrum  → Chem-iK
iduzel: 54031
idvazba: 62500
šablona: boxy
čas: 14.8.2020 18:01:22
verze: 4671
uzivatel:
remoteAPIs:
branch: trunk
Obnovit | RAW

Nebudeme lhát. Není to ta nejlepší doba, na přechod ze školy do práce. Firmy žijí v nejistotě a chvíli potrvá, než se vše vrátí do původních kolejí. Nezoufej, i tak máš velmi dobré šance získat skvělou práci a navíc překážky zocelují! A pokud ještě nekončíš, věř, že nikdy není dost brzy, pro to, se zorientovat.

Naším společným výsledkem bude Tvé informované rozhodnutí o Tvém cíli a postupu k němu vedoucímu.

Snad Tě už VŠCHT naučila, že v životě “si to musíš odmakat”. Hledání práce nebude jiné. Jestli jsi věnoval/a řádově desítky hodin přípravě na jediný předmět. Určitě zkousneš pár hodin pozornosti pro svou budoucnost.

Tohle je ověřený postup, víc už Ti pomoct nemůžeme:

  1. Musíš vědět na čem jsi v současné situaci. Hlavní body Ti shrnula naše zkušená kariérní poradkyně: Pracovní trh v době (po)koronavirové
  2. Musíš vědět, jaké firmy jsou na trhu – v Přehledu firem najdeš přes 30 vybraných partnerů. Nestačí? Firem je více, hledej svépomocí. V Nabídce pozic pro Tebe sbíráme některé konkrétní možnosti (seznam se bude v průběhu příštích dvou měsíců rozrůstat). Nezapomeň, že typů pracovních rolí a pozic je vždy víc, než si myslíš.
  3. Jak si stojíš jako kandidát ve výběrovém řízení a jak na něj? Pročti články Klady a zápory absolventů VŠCHT a Tři tipy pro ty, kteří chtějí získat dobrou práci
  4. Významně doporučujeme se zúčastnit obou online kurzů: Jak se hledá práce v 21. století – obýváková edice a Jak se domluvit se svým šéfem, který je o generaci starší
  5. Srovnej si to v hlavě. Dost možná Ti vyvstane spousta otázek, nejistot, nejasností. To je správně, jdeš dobrou cestou. Sestav si CV a založ si LinkedIn (skupina Studenti a Alumni VŠCHT). Škola Ti platí Kariérní poradnu, za kterou běžný smrtelník platí nekřesťanské peníze. Zeptat se je chytré, hloupý se neptá. Neváhej.
  6. Chceš nabrat zkušenosti, využít času k průzkumu a/nebo ještě letos nekončíš? Přihlas se do programu Mentoring. Nejlepší způsob, jak se dostat k praxi, profesionálům, nadhledu nebo dobrému tématu na diplomku.

Všechny služby PKC jsou k dispozici členům Alumni klubu i po ukončení studia.

Na zahraniční stáže IAESTE můžete vyjet i rok po ukončení studia.

Pokud preferuješ offline PDF, stáhni si původního průvodce veletrhem s přehledem firem a články.
VŠCHT Praha
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
IČO: 60461373
DIČ: CZ60461373

Datová schránka: sp4j9ch

Copyright VŠCHT Praha 2014
Za informace odpovídá Oddělení komunikace, technický správce Výpočetní centrum
zobrazit plnou verzi