Počkejte chvíli...
Nepřihlášený uživatel

pkc.vscht.cz

Nacházíte se: VŠCHT PrahaPoradenské a kariérní centrum  → Ústav makromolekulární chemie AV ČR, v. v. i.
iduzel: 59950
idvazba: 70785
šablona: stranka
čas: 1.12.2021 15:54:40
verze: 5002
uzivatel:
remoteAPIs:
branch: trunk
Obnovit | RAW

Ústav makromolekulární chemie AV ČR, v. v. i.

 ◳ všcht_úmch (jpg) → (originál)

O nás ◳ AV_UMCH (png) → (originál)

Ústav makromolekulární chemie AV ČR, v. v. i. (ÚMCH) je mezinárodně uznávaná výzkumná a vzdělávací instituce v oblasti výzkumu syntetických polymerů. Zaměřujeme se na makromolekulární chemii, organickou chemii, makromolekulární fyzikální chemii a makromolekulární fyziku včetně jejich příbuzných mezioborových oborů. Zajímají nás vztahy mezi strukturou, vlastnostmi a funkcemi makromolekulárních systémů a řízené vytváření supramolekulárních struktur.

Náš výzkum je zaměřen na vývoj nových syntetických a technologických procesů, na nové polymerní materiály a jejich aplikace, stejně jako na návrh polymerů pro elektroniku, lékařskou chemii a pro tkáňové inženýrství včetně zkoumání interakcí biologických systémů s polymerními materiály. Přestože se ústav primárně zaměřuje na základní výzkum, úzce spolupracuje také s aplikační sférou. To platí zejména pro použití polymerů v medicíně, ale také pro materiálový výzkum a pro hodnocení ekologického dopadu plastového odpadu.

PhD studium

Hledáme nové doktorandy se zájmem o pokročilý materiálový a biomedicinální výzkum prohlubující znalosti makromolekulární vědy a překračující její hranice. Student přijatý do doktorského studia pobírá stipendium od příslušné fakulty a zároveň se automaticky stane zaměstnancem ÚMCH s plným úvazkem. Tím získá kromě mzdy i další zaměstnanecké výhody. Ústav může také omezenému počtu mimopražských zájemců nabídnout ubytování ve vlastním ubytovacím zařízení.

Témata PhD projektů zahrnují prakticky všechny oblasti současné materiálové a makromolekulární vědy od syntézy polymerů, přes jejich chemickou a fyzikální modifikaci a charakterizaci až po pokročilé aplikace. Konkrétní téma lze ovšem modifikovat podle zájmu uchazeče a po dohodě se školitelem.

Koho hledáme

Makromolekulární věda je vysoce interdisciplinární. Nejlepších výsledků obvykle dosáhne kombinací přístupů z různých vědních oborů a využitím různých experimentálních metod. V Ústavu makromolekulární chemie tu proto pod jednou střechou pracuje přibližně 120 vědců (z toho 40 postdoktorandů) a 40 doktorandů se specializací od syntetické chemie přes fyzikální chemii makromolekulárních systémů po fyziku polymerů a zpracování materiálů na jedné straně a se zaměřením na biochemii a biologii na straně druhé.

V případě zájmu o brigádu či stáž v Ústavu makromolekulární chemie se neváhejte obrátit na naše personální oddělení. Podrobnější informace o aktuálně nabízených pozicích získáte na našich stránkách www.imc.cas.cz. Motivační dopis dokládající, čím Vás nabízená pozice oslovila a proč by Vás práce v našich laboratořích zajímala s životopisem obsahujícím případný přehled publikací zasílejte na e-mail: fencl@umch.cz (personální oddělení tel. 296 809 385).

Kontakty

Ing. Vladimír Fencl

fencl@umch.cz

Heyrovského nám. 1888/2

Praha 6

www.imc.cas.cz

Twitter ÚMCH

Facebook ÚMCH

LinkedIn ÚMCH

Kde nás můžete potkat

Aktualizováno: 24.6.2021 13:09, Autor: Jan Hajíček


VŠCHT Praha
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
IČO: 60461373
DIČ: CZ60461373

Datová schránka: sp4j9ch

Copyright VŠCHT Praha 2014
Za informace odpovídá Oddělení komunikace, technický správce Výpočetní centrum
zobrazit plnou verzi