Počkejte chvíli...
Nepřihlášený uživatel

pkc.vscht.cz

Nacházíte se: VŠCHT PrahaPoradenské a kariérní centrum  → Bene Meat Technologies
iduzel: 59996
idvazba: 70891
šablona: stranka
čas: 1.12.2021 16:27:30
verze: 5002
uzivatel:
remoteAPIs:
branch: trunk
Obnovit | RAW

Bene Meat Technologies

O nás ◳ bene (png) → (originál)

Jsme trochu netradiční start-up. Začali jsme počátkem roku 2020 a pravděpodobně jako jediní v zemích Střední a Východní Evropy pracujeme na vývoji kultivovaného masa.
Zdravě, dobře a levně nakrmit lidstvo je výzva, která je srovnatelná s nalezením způsobu, jak léčit rakovinu, ne-li větší. Otázky etické (zabíjení zvířat), otázky omezení dopadů na životní prostředí a v neposlední řadě i otázky zdravotní, které se kontrolovanou výrobou kultivovaného masa vyřeší, činí z velké výzvy výzvu ještě větší.

Co děláme? Snažíme se domluvit s buňkami, aby nás poslouchaly „na povel“. Vyvíjíme svoje kultivační médium. Vyvíjíme způsob, jak toto médium čistit od metabolitů buněk a přidávat do něj vše potřebné. Vyvíjíme své rekombinantní mikroorganismy produkující signalizační proteiny (a možná i něco víc). Vyvíjíme mikrobioreaktory a budeme spolupracovat na výrobě reaktorů. Připravujeme patenty, spolupracujeme s vědci v ČR i zahraničí. Dáváme o sobě vědět, protože věříme, že už koncem tohoto roku doženeme firmy, které s kultivovaným masem začaly před lety.

Plánujeme využít našeho pochopení buněk v humánní medicíně. A pokud se nám bude dařit, vznikne v ČR jedno z největších biotechnologických center na světě. Protože biotechnologie budou větší a důležitější než většina dnes existujících průmyslových odvětví.

Práce u nás rozhodně není rutinní. Každý den se dozvídáme něco nového, měníme plány, pracujeme všichni jako tým. Ti, kteří hledají klid a stabilitu v předem nastaveném systému, by se u nás necítili dobře. V našem tvůrčím chaosu nás spojuje jeden cíl – být užitečný. A… nabíjí nás to. Do laboratoře chodíme rádi, protože práce je pro nás dobrodružstvím.

Koho hledáme

Hledáme biology/žky, chemiky/čky, biotechnology/žky. Chytré, vnímavé a vnitřně motivované lidi, kteří chtějí něco dokázat. Kterým nestačí, že výsledkem jejich práce bude studie odpovídající na otázku, kterou nikdo nepokládal, protože zkoumali něco sice zajímavého, ale neužitečného. Kteří nechtějí rutinu a papírování. Kteří chtějí mít vliv na to, co dělají, a jak to dělají. Kteří vědí, že co neumí, to se mohou naučit, hlavní je vytáhnout hlavu „out of the box“.

Vaše diplomy a známky nás nezajímají, zajímá nás, co víte, dovedete, a jak jste schopni růst.
A musíte opravdu chtít pracovat v prostředí, které jsme si definovali hned na začátku – viz https://www.benemeat.com/jak-to-u-nas-chodi/

Kontakty

Roman Kříž

office@benemeat.com

Radiová 1122/1

Praha 10

www.benemeat.com

https://www.facebook.com/Benemeat

 

Kde nás můžete potkat

Pracovní příležitosti

Aktualizováno: 24.6.2021 13:11, Autor: Jan Hajíček


VŠCHT Praha
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
IČO: 60461373
DIČ: CZ60461373

Datová schránka: sp4j9ch

Copyright VŠCHT Praha 2014
Za informace odpovídá Oddělení komunikace, technický správce Výpočetní centrum
zobrazit plnou verzi