Počkejte chvíli...
Nepřihlášený uživatel

pkc.vscht.cz

Nacházíte se: VŠCHT PrahaPoradenské a kariérní centrum  → Contipro a.s.
iduzel: 60012
idvazba: 70893
šablona: stranka
čas: 1.12.2021 15:55:54
verze: 5002
uzivatel:
remoteAPIs:
branch: trunk
Obnovit | RAW

Contipro, a.s.

O nás

Specialista na kyselinu hyaluronovou

Contipro je ryze česká biotechnologická firma se sídlem v Dolní Dobrouči u Ústí nad Orlicí. Od roku 1990 se zabývá především výrobou surovin pro farmaceutický a kosmetický průmysl. Vlajkovou lodí výroby je kvalitní kyselina hyaluronová. Contipro patří mezi největší světové výrobce této multifunkční přírodní látky, která nachází uplatnění například v oftalmologii, hojení ran, léčbě kloubních obtíží, boji proti projevům stárnutí pleti a dalších oblastech moderní farmacie a kosmetiky. Kromě surovin Contipro produkuje také finální přípravky pro účely veterinárního lékařství a na hojení ran.

Contipro ve svém areálu provozuje špičkově vybavené R&D centrum, kde se věnuje nejen vývoji inovativních produktů, ale také základnímu výzkumu zejména pro rozvoj regenerativní medicíny a tkáňového inženýrství. Zabývá se také nanotechnologiemi pro medicínské aplikace a dalšími progresivními směry světového výzkumu a vývoje. Contipro se pravidelně účastní velkých Evropských výzkumných projektů, na kterých spolupracuje s předními univerzitami. Ve výzkumu pracuje více než sto zaměstnanců. Řada z nich pravidelně publikuje v impaktovaných časopisech a podílela se na téměř stovce patentů.

Contipro silně investuje také do podpory vzdělávání. Každoročně organizuje vlastní vzdělávací program pro středoškoláky FYBICH. V rámci programu INSTITUT pak Contipro nabízí podobnou příležitost také vysokoškolákům, kteří hojně využívají možnost účastnit se výzkumných stáží nebo spolupracovat s Contipro na své bakalářské, diplomové či disertační práci. Od roku 2019 je vyhlašována finančně honorovaná Cena Contipro pro nejlepší diplomovou práci v oblastech regenerativní medicíny, nebo polymerů. Contipro dále založilo školku a základní školu a snaží se tak přispět k podpoře vzdělávání v regionu.

Contipro staví na pevných základech vědy. Protože věda má sílu budovat zdravější budoucnost pro nás, pro všechny.

Koho hledáme

Zkušené výzkumné pracovníky, ale také absolventy téměř všech přírodovědných oborů a oborů zaměřených na biomateriály, 3Dtisk biopolymerů a nanotechnologie. Uvítáme i talenty z jiných oblastí.

Kontakt

Stáže, diplomové práce, trainee program

Mgr. Eva Myšáková

Manažer vzdělávacích programů

Dolní Dobrouč 401

Dolní Dobrouč 56102

Tel.: 465 519 584

Email: mysakova@contipro.com

Kariéra, pracovní pozice:

Bc. Tesařová Gabriela DiS.

Personalistka

Dolní Dobrouč 401

Dolní Dobrouč 56102

Tel.: 465 519 599

Email: Gabriela.Tesarova@contipro.com

Pracovní příležitosti

 

Aktualizováno: 14.6.2021 10:59, Autor: Jan Hajíček


VŠCHT Praha
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
IČO: 60461373
DIČ: CZ60461373

Datová schránka: sp4j9ch

Copyright VŠCHT Praha 2014
Za informace odpovídá Oddělení komunikace, technický správce Výpočetní centrum
zobrazit plnou verzi