Počkejte chvíli...
Nepřihlášený uživatel

pkc.vscht.cz

Nacházíte se: VŠCHT PrahaPoradenské a kariérní centrum  → Kariérní poradna
iduzel: 42650
idvazba: 46407
šablona: stranka_submenu
čas: 25.1.2022 03:40:58
verze: 5041
uzivatel:
remoteAPIs: https://cis-prihlasovadlo.vscht.cz/?event-type=karierni-poradna-pkc
branch: trunk
Obnovit | RAW

Kariérní poradna

Kariérní poradnu by měl navštívit každý student alespoň jednou na každém stupni studia. Za tím si stojíme.

Ať už se ti ze slova kariéra ježí chlupy na zátylku, nebo tě naopak vysoké profesní ambice staví každý den na nohy, je vhodné si o svém směřování promluvit se zkušeným a nestranným poradcem. Nic proti spílání vlastních rodičů, pevnému názoru školitele či zaručeným radám souputníků, nicméně se nebojíme garantovat, že po naší konzultaci budeš mít spaní lepší, ne naopak.

Typy kariérní poradny je vhodné kombinovat a po čase je třeba i opakovat.

Kariérní coaching

Zjistíš, kudy směřovat. Není nutné hned vědět, co přesně chceš dělat za čtyři roky, ale je ohromně důležité vědět, kam přibližně kráčíš, abys věděl/a, co musíš po cestě stihnout!

Ujasníš si, jaký typ práce tě bude naplňovat, na co se osobnostně hodíš, jaké jsou Tvoje silné stránky nebo nadání, a případně specifické oblasti k rozvoji.  Při tomto typu rozhovoru jdete s poradcem na základě pokládaných otázek více do hloubky, a je možné, že narazíte na otázky, které si sám/sama možná nepokládáš, a poradce ti tak pomůže uvědomit si tvé krátkodobé i dlouhodobé rozvojové cíle.

  • Doba trvání: 55 min.

Kariérní konzultace

Pokud jsi už dál, můžeme jít do detailu. S poradcem můžeš probrat rozhodnutí mezi konkrétními pracovními nabídkami, jak se připravit na pohovor, projít revizi životopisu a motivačního dopisu, jak prezentovat vlastní silné stránky a zkušeností (a neznít u toho nabubřele). Poradí ti také, jak si říct o jaké peníze nebo ti dá průpravu pro assessment centrum nebo na pohovor v angličtině.

  • Doba trvání: 25 min.

Skupinový kariérní coaching

Spousta otázek, nejistot či snů se prostě lépe řeší ve skupině. Málokterá věc, která tě trápí, trápí jenom tebe a zároveň slyšet úhly pohledů vrstevníků v kontrolovaném prostředí může být neuvěřitelně inspirativní a zajímavá zkušenost!

Do aktivní diskuse tě samozřejmě nikdo nebude nutit, někdy je lepší si vše hlavně poslechnout, záleží jen na tobě. Tématem budou různé aspekty posílení vlastního potenciálu, jak ze své současné situace vytřískat co největší životní spokojenost.

  • Doba trvání: 90 min.

Jak se přihlásit?

Vyber si z nabízených termínů níže a přihlas se!

Pokud se z nějakého důvodu nebudeš moci zvoleného termínu zúčastnit, prosím, odhlas se, nebo se ozvi. Neodhlásíš-li se nebo bez omluvy nedorazíš na setkání, bude ti udělena žlutá karta.

Nevyhovuje ti nabídka? Vždy máme záložní kapacity. Pokud máš zájem o jiný termín nebo o jiný typ kariérního poradenství, kontaktuj Karolínu Hanákovou, jsme tu pro tebe.

Poradenství je poskytováno zdarma, a to i členům klubu Alumni.

Kariérní konzultanti

Dr. Ing. Markéta Raková
MarketaRakova22 (šířka 215px) 

Markéta je profesionální kouč a lektor manažerských a komunikačních dovedností. Pracuje hlavně s top manažery a majiteli firem a pomáhá s osobním rozvojem těm, kteří se rozhodli ve svém životě udělat nějakou změnu. Má mnohaleté zkušenosti z byznysu. Byla řadu let manažerkou, posledních 10 let je na volné noze. Spolupracuje s mnoha velkými i menšími společnostmi, a má tak zkušenosti s tím, jak to v praxi chodí a co po vás budou v práci požadovat. Je absolventkou VŠCHT, takže s ní můžeš řešit i záležitosti spojené s tvou odborností a hledáním práce, která by odpovídala tvé specializaci. Může ti poradit s tím, na čem během studia i po nástupu do firmy pracovat, v čem se rozvíjet, nebo jak se dostat rychle na manažerskou pozici, pokud o ni máš zájem.

Mgr. Přemysl Gubani

pkc1 (originál)  

Přemek je kariérní poradce, který má 5 let zkušeností s recruitmentem z pozice externího recruitera a executive search speciality, 8 let zkušeností v neziskovém sektoru, kde bojoval proti šikaně na základních a středních školách, a 5 let zkušeností s poradenstvím studentům na VŠ. Má bohaté zkušenosti s přípravami CV na jakékoliv pracovní úrovni a nyní pracuje jako vedoucí kariérního centra na České zemědělské univerzitě v Praze. Je absolventem Univerzity Karlovy a má rád motivované a připravené studenty, kteří potřebují jeho pomoc s finalizací svého CV. Více o jeho profesní kariéře najdeš na jeho LinkedIn profilu.


MSc. Tereza Valášková
terka (1) (originál)Tereza je personální konzultant a kariérní kouč v rámci vlastního projektu Průvodce kariérou. Zároveň působí jako HR manager a náborář, a proto s ní můžeš diskutovat směr své budoucí kariéry, nejlepší způsoby, jak zaujmout firmu, v níž chceš pracovat, odhalit to, v čem vynikáš a jaké máš silné stránky. Společně najdete správný typ pozice, v níž můžeš své silné stránky využívat a která tě bude bavit. Tereza spolupracuje s malými i velkými společnostmi, v nichž pracuje s personalisty a manažery na firemní kultuře a na osobním a profesním rozvoji. Máš tak unikátní možnost setkat se s člověkem z praxe, který ví, jak to chodí „na druhé straně pohovorovacího stolu“.

 

 

Víš, že...

Microsoft_Skype_for_Business_logo (originál)

Konzultace a coaching nyní probíhají i online. Záleží na tvé domluvě s konzultantem.

žlutá karta (originál)

Žluté karty udělujeme studentům, kteří se bez omluvy nedostaví na termín, na který se přihlásili. V případě udělení druhé žluté karty = červené karty, je studentovi nadále odepřena možnost účastnit se akcí pořádaných PKC.


AK_215px-05 (originál)

V rámci Akademie kompetencí pořádáme semináře s kariérní tématikou.
Více informací a přihlášení zde.

 

 

Přihlášení (pro VŠCHT Praha)
Mám přihlašovací údaje VŠCHT Praha (mám email končící @vscht.cz).
Jsem externista
Aktualizováno: 22.11.2021 16:19, Autor: Karolína Hanáková

VŠCHT Praha
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
IČO: 60461373
DIČ: CZ60461373

Datová schránka: sp4j9ch

Copyright VŠCHT Praha 2014
Za informace odpovídá Oddělení komunikace, technický správce Výpočetní centrum
zobrazit plnou verzi