Počkejte chvíli...
Nepřihlášený uživatel

pkc.vscht.cz

Nacházíte se: VŠCHT PrahaPoradenské a kariérní centrum  → Podpora a pomoc → Studium se specifickými potřebami
iduzel: 28015
idvazba: 81468
šablona: stranka_submenu
čas: 30.5.2023 22:19:47
verze: 5263
uzivatel:
remoteAPIs: https://cis-prihlasovadlo.vscht.cz/?event-type=poradna-pro-ssp
branch: trunk
Server: 147.33.89.153
Obnovit | RAW
iduzel: 28015
idvazba: 81468
---Nová url--- (newurl_...)
domena: 'pkc.vscht.cz'
jazyk: 'cs'
url: '/podpora-a-pomoc/ssp'
iduzel: 28015
path: 1/4220/40955/4229/41449/28015
CMS: Odkaz na newurlCMS
branch: trunk
Obnovit | RAW

Studium se specifickými potřebami

VŠCHT je škola pro všechny 

Díky komunikaci s fakultami a vyučujícími se snažíme vyřešit veškeré překážky ve studiu, které plynou z vašeho zdravotního znevýhodnění. Poskytujeme diagnostické, poradenské a další služby, jejichž cílem je kompenzovat váš handicap bez snížení kvality studia (kompenzační pomůcky, čas navíc u zkoušky, jiná forma zkoušek atd.). Pokud chcete těchto bezplatných služeb využít, zaregistrujte se prosím

Kdo se na nás může obrátit?


Všichni studenti VŠCHT Praha, které omezuje:

  • zrakové postižení (kategorie A)
  • sluchové postižení (kategorie B)
  • tělesné nebo pohybové postižení (kategorie C)
  • specifická porucha učení (kategorie D)
  • porucha autistického spektra (kategorie E)
  • jiné obtíže, např. jazyková nebo řečová porucha, omezená komunikační schopnost, chronické somatické onemocnění a další (kategorie F)


Konkrétní formy pomoci naleznete zde.

Způsob, jakým student/uchazeč se specifickými potřebami prokazuje své postižení nebo poruchu, stejně jako forma a rozsah podpůrných služeb, je vždy v souladu s Metodickým standardem zajišťování studia studentů se specifickými potřebami, který je součástí Přílohy č. 3 Pravidel pro poskytování příspěvku a dotací veřejným vysokým školám Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

Jak začít?


Pokud jste u nás ještě nebyli a máte zájem o registraci mez studenty se specifickými potřebami, domluvte si úvodní schůzku. Vyberte si z termínů níže, nebo kontaktujte naši poradkyni Mgr. Ivanu Matějů, která se s vámi ráda domluví na vyhovujícím termínu.

Registrovat se můžete kdykoliv během akademického roku, nejpozději však před začátkem zkouškového období. Registrace jako SSP je podmínkou pro čerpání služeb.

Kontaktujte nás

Kancelář pro studenty se specifickými potřebami najdete v budově B, místnost B1-414b.

Mgr. Ivana Matějů, e-mail: ssp@vscht.cz, telefon: 220 44 2071

Zajímá vás něco?

Podívejte se na často kladené otázky, nebo nás kontaktujte.

V průběhu zkouškového jsem zjistil/a, že nezvládám zkoušky podle svých představ a přikládám to svému zdravotnímu znevýhodnění. Můžu se registrovat i ve zkouškovém období?

Můžete přijít do poradny pro studenty se specifickými potřebami na konzultaci, vše probereme a rádi vám poradíme, můžete se i zaregistrovat jako SSP. Nastavené úpravy studijních podmínek ale budou platit až od nového semestru, tj. od dalšího zkouškového období, protože nemůžeme zasahovat a měnit podmínky v již probíhajícím zkouškovém.  

V případěakutního zdravotního problému nebo výrazného zhoršení zdravotního stavu postupujeme individuálně a výše zmíněné pravidlo nemusí platit. 

V průběhu semestru jsem zjistil/a, že bych potřeboval/a změnit dříve vystavený Posudek pro úpravu studijních podmínek, můžu požádat o doplnění?

Můžete. Objednejte se do poradny pro studenty se specifickými potřebami, společně vše znovu projdeme a domluvíme se, jak by bylo možné přenastavit nebo upravit míru podpůrných služeb a opatření. 

Musím registraci mezi studenty se specifickými potřebami každý rok aktualizovat?

Nemusíte pokud studujete stejný obor a fakultu, tak nastavená úprava studijních podmínek platí po celou dobu studia. V případě, že přestoupíte na jinou fakultu nebo se změní druh studia (magisterské, doktorandské), ozvěte se, abychom společně zkontrolovali a případně doplnili nastavené úpravy studijních podmínek.

Z důvodu zhoršení zdravotního stavu nestíhám plnit zápočty a zkoušky v předepsaném období. Je nějaká možnost prodloužení zkouškového období nebo posunutí zkoušek? Popř. jiná změna nastavené úpravy studijních podmínek?

Pokud jste již zaregistrovaný mezi studenty se specifickými potřebami, stačí zajít na studijní oddělení vaší fakulty a domluvit se s kontaktní osobou pro studijní záležitosti (většinou studijní referentka) na způsobu nastavení individuálního studijního plánu nebo posunutí termínu splnění studijních povinností. 

Nejste zalogován/a (anonym)

Konzultace pro studenty se specifickými potřebami

× Nejsou vyhlášené žádné akce.
Aktualizováno: 3.5.2023 11:42, Autor: Ing. Radka Nováková

ASCDESC NázevASCDESC Platné odASCDESC Platné doASCDESC
A/S/961/7/2021Podpora studentů se specifickými potřebami06.09.2021

VŠCHT Praha
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
IČO: 60461373
DIČ: CZ60461373

Datová schránka: sp4j9ch

Copyright VŠCHT Praha 2014
Za informace odpovídá Oddělení komunikace, technický správce Výpočetní centrum
zobrazit plnou verzi