Počkejte chvíli...
Nepřihlášený uživatel

pkc.vscht.cz

Nacházíte se: VŠCHT PrahaPoradenské a kariérní centrum  → Pro zaměstnavatele → Realizované akce se zaměstnavateli
iduzel: 77257
idvazba: 95552
šablona: stranka_submenu
čas: 23.5.2024 08:33:30
verze: 5420
uzivatel:
remoteAPIs:
branch: trunk
Server: 147.33.89.150
Obnovit | RAW
iduzel: 77257
idvazba: 95552
---Nová url--- (newurl_...)
domena: 'pkc.vscht.cz'
jazyk: 'cs'
url: '/pro-zamestnavatele/realizovane-akce-se-zamestnavateli'
iduzel: 77257
path: 1/4220/40955/4229/64949/77257
CMS: Odkaz na newurlCMS
branch: trunk
Obnovit | RAW

Realizované akce se zaměstnavateli

Poradenské a kariérní centrum dlouhodobě spolupracuje se zaměstnavateli na několika rovinách, viz dále, jsme ale otevření různým dalším způsobům spolupráce. Naším cílem je studentům již během studia zprostředkovat vhled do praxe a nabídnout jim možnosti dalšího rozvoje.

  • Pořádáme nejrůznější akce (workshopy, přednášky, case study ad.) ve spolupráci s partnerskými firmami. Studenti se díky nim mají možnost dozvědět o aktuálních trendech v oboru i setkat se s potenciálními zaměstnavateli, a získat tak cenné informace o práci v konkrétních firmách. Výběr těch nejúspěšnějších naleznete níže.
  • Zveřejňujeme nabídky pracovních pozic, brigád a stáží na stránkách VŠCHT Praha. Studentům tak usnadňujeme hledání práce a pomáháme jim najít pozici, která odpovídá jejich zájmům a dovednostem jako absolventům prestižního inženýrského vzdělání. Ročně takto studentům zprostředkujeme přes 250 příležitostí.
  • Pořádáme Veletrh pracovních příležitostí Chem-iK, kterého se účastní desítky firem a více než 1 000 studentů. Studenti mají možnost prezentovat se potenciálním zaměstnavatelům, kteří je seznamují se svou činností a možnostmi uplatnění.

Díky úzké spolupráci s firmami a bohatému programu se tyto akce stávají perfektním místem pro seznámení studentů s praxí. Děkujeme všem partnerským firmám za spolupráci!

Výběr realizovaných akcí:

Veletrh pracovních příležitostí Chem-iK 2024

V úterý 16. dubna 2024 se v prostorách VŠCHT Praha konal již tradiční Veletrh pracovních příležitostí Chem-iK. Tento ročník byl s rekordní účastí více než 45 zaměstnavatelů a 1 200 studentů velkým úspěchem.

Na veletrhu se studenti setkali se zástupci chemicko-technologických i jiných firem. Měli možnost dozvědět se o volných pracovních pozicích a získat cenné informace o fungování firem a požadavcích na uchazeče.

Kromě setkání s firmami si studenti užili i bohatý doprovodný program. V rámci přednášek a workshopů, které Veletrhu předcházely, se dozvěděli o současných trendech na trhu práce, jak napsat životopis a motivační dopis nebo jak se připravit na veletrh – celkem proběhlo 6 přípravných akcí pod taktovkou PKC VŠCHT Praha. V den Veletrhu dále proběhlo 19 talk shows, kde se zaměstnavatelé se studenty podělili o to, jaké je pracovat zrovna v jejich společnosti.

Veletrh Chem-iK 2024 sklidil od studentů i firem velmi kladné hodnocení. Studenti uvítali pestrost v zastoupených firmách i doprovodný program, firmy pak ocenily vysokou úroveň přípravy veletrhu, počet studentů a jejich zájem o práci v jejich oboru.

Řešení case study se společností EnviTrail: Uhlíková stopa

V rámci workshopu organizovaného společností EnviTrail se studenti seznámili s konceptem uhlíkové stopy, její důležitostí a postupem výpočtu. Na příkladu firmy vyrábějící snowboardy si v týmech vyzkoušeli spočítat uhlíkovou stopu jak celé firmy, tak i samotného produktu v jeho různých fázích.

Workshop se zaměřil nejen na dosažení výsledků, ale i na kritické myšlení nad procesem výpočtu a zohlednění všech relevantních aspektů, od emisní zátěže firmy až po ekonomickou stránku. Studenti se též seznámili s obchodně-ekonomickou analýzou produktů, life-cycle assessmentem a datovou analýzou.

Závěrem workshopu prezentovali studenti své výsledky a získali zpětnou vazbu od zkušených konzultantů z praxe. Program tak kromě pochopení problematiky uhlíkové stopy poskytl i cenné praktické zkušenosti a zlepšil měkké dovednosti jako je spolupráce v týmu, komunikace a prezentace.

Workshopu se zúčastnilo 17 studentů bakalářského, magisterského i doktorského studia.

Workshop společnosti ORLEN Unipetrol: Green Deal a jeho konkrétní dopady na dopravu v horizontu 2030

V rámci workshopu o Green Dealu a jeho dopadech na dopravu se studenti setkali se zástupcem společnosti ORLEN Unipetrol, Petrem Kůtem.

Workshop se zaměřil na klíčové otázky:

  • Jak bude doprava vypadat v roce 2030?
  • Jaké technologie budou pohánět dopravní prostředky?
  • Je Česká republika na tyto změny připravena?

Diskuse se dotkla široké škály témat, od elektromobility a vodíkových technologií až po infrastrukturní změny a dopady na životní prostředí. Petr Kůt se studenty sdílel své postřehy z praxe a zodpověděl jejich dotazy.

Dle zpětné vazby studenti na této akci ocenili:

  • Praktické zaměření workshopu.
  • Možnost diskutovat s odborníkem, který jim poskytl cenné informace z praxe.
  • Množství získaných informací o vysoce aktuálním tématu.

Řešení case study se společností ENACO Energy Consulting: Jak na studii proveditelnosti

Na workshopu organizovaném společností ENACO se studenti pod vedením profesionálů z praxe pustili do řešení studie proveditelnosti, tj. konceptu, se kterým se v oblasti chemického průmyslu setkáváme velmi často.

Během workshopu se studenti seznámili s konceptem studie proveditelnosti a pod vedením lektorů si v týmech vyzkoušeli zpracovat vlastní studii technické a ekonomické analýzy nového projektového záměru – věc, na které se 'láme chleba' v praxi každého technologa, který opravdu tvoří nové věci.

Součástí workshopu byla i prezentace řešení s cennou zpětnou vazbou od lektorů. Workshop sklidil velký úspěch, zejména díky možnosti vyzkoušet si jednak teoretické “školní” znalosti v praxi a zároveň zdokonalit měkké dovednosti, např. prezentační.

Workshopu se zúčastnilo 23 studentů magisterského studia.

Veletrh Chem-iK 2024

_DSC9106
_DSC8413
_DSC8908
_DSC8294
JFP__vscht_chemik__20240416__0075
DSC_1466
DSC_2218
_DSC8100
_DSC8487

EnviTrail: Uhlíková stopa

20240322_160439
IMG_1558
IMG_1582

Aktualizováno: 2.5.2024 13:03, Autor: Poradenské a kariérní centrum

VŠCHT Praha
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
IČO: 60461373
DIČ: CZ60461373

Datová schránka: sp4j9ch

Copyright VŠCHT Praha 2014
Za informace odpovídá Poradenské a kariérní centrum, technický správce Výpočetní centrum
zobrazit plnou verzi