Počkejte chvíli...
Nepřihlášený uživatel

pkc.vscht.cz

Nacházíte se: VŠCHT PrahaPoradenské a kariérní centrum  → Osobní rozvoj → Mentoring → Mentoři  → Marek Lanč
iduzel: 63414
idvazba: 91446
šablona: stranka
čas: 2.5.2024 01:50:56
verze: 5351
uzivatel:
remoteAPIs:
branch: trunk
Server: 147.33.89.153
Obnovit | RAW
iduzel: 63414
idvazba: 91446
---Nová url--- (newurl_...)
domena: 'pkc.vscht.cz'
jazyk: 'cs'
url: '/osobni-rozvoj/mentoring/mentori/marek-lanc'
iduzel: 63414
path: 1/4220/40955/4229/67403/41842/44417/63414
CMS: Odkaz na newurlCMS
branch: trunk
Obnovit | RAW

 ◳ lanc (jpg) → (originál)

MAREK LANČ

Role: Vedoucí výzkumu a testování

Obor fyzikální chemie

Zaměstnavatel: CCORE Technology GmbH

S čím mohu svému mentee pomoci?

  • odborné znalosti membránových procesů
  • vývoj medicinálního zařízení
  • prezentační dovednosti
  • využití možností zahraničních stáží, konferencí apod.

    LinkedIn profil

Chemie Marka přitahovala už na střední škole – účastnil se olympiád i pobytů na Běstvině, kde poznal své budoucí spolužáky i komunitu podobně zaměřených lidí. Na VŠCHT nastoupil na obor Chemie, kde ho postupně začalo zajímat její uplatnění v praxi, kombinace teorie s aplikací, a tak se dostal k membránovým separacím na fyzikální chemii. U tématu membrán zůstal od bakalářské práce přes magisterské studium a doktorát, v rámci kterého absolvoval i dvě výzkumné pracovní stáže - ve firmě FUJIFILM v Nizozemsku studoval tenké filmy na bázi silikonu a v italské Kalábrii pracovat na Institutu membránových technologií (ITM-CNR).

“Zatím se celá moje kariéra řídí metodou: přijmi výzvu, která se ti líbí.” V současnosti Marek pracuje ve firmě CCORE Technology.Vizí CCORE je ulehčit život lidem s respiračními potížemi, skrze vývoj miniaturizovaného a dostupného systému   pro odstraňování CO2 z krve.). V počáteční fázi projektu, založeného na úzké spolupráci s univerzitou, byl Marek   zodpovědný za vývoj a modifikace potřebných membrán. Na základě interpretace technických dat od externích partnerů přispěl k redesignu projektového cíle a rozhodnutí výrazně posílit interní technický tým.  V současnosti má firma přibližně 15 zaměstnanců a vyvíjí í kompletní systém složený z mimotělního oběhu (membránový modul, centrifugální pumpa, …), ovládací konzole a softwaru. Marek je zodpovědný za výzkum a testování – definuje či upřesňuje, co je potřeba vyvinout z  klinicko-chemického pohledu, poskytuje podněty z hlediska biochemického a chemicko-inženýrského. Plánuje a vede interní testování, včetně in-vivo testů na velkých zvířatech a poskytuje zpětnou vazbu inženýrskému týmu. Ve spolupráci s “regulatory” týmem je spoluzodpovědný za verifikační a validační process. Kromě toho se věnuje analýze literatury, patentů a trhu za účelem vytipování nových směrů vývoje.

Marek se během studia podílel na mnoha popularizačních projektech (Hodiny moderní chemie, věda na zámku Sychrov aj.) a byl předsedou studentské části akademického senátu. “V senátu jsem se naučil netrvat za každou cenu na tom, aby vše bylo podle mě, ale spíš delegovat práci na lidi, kterým věřím. Člověka to samozřejmě dostává i do situací, kdy musí rozhodnout o věcech, kterým nerozumí a převzít zodpovědnost ve chvíli, kdy je potřeba.” V mentoringu vidí Marek možnost být v kontaktu se studenty a předat jim, co se naučil i mimo studijní oblast a co mohou v budoucnu využít.

Aktualizováno: 25.11.2023 16:04, Autor: Poradenské a kariérní centrum

VŠCHT Praha
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
IČO: 60461373
DIČ: CZ60461373

Datová schránka: sp4j9ch

Copyright VŠCHT Praha 2014
Za informace odpovídá Poradenské a kariérní centrum, technický správce Výpočetní centrum
zobrazit plnou verzi