Počkejte chvíli...
Nepřihlášený uživatel

pkc.vscht.cz

Nacházíte se: VŠCHT PrahaPoradenské a kariérní centrum  → Studuji
iduzel: 67433
idvazba: 81511
šablona: stranka_submenu
čas: 14.6.2024 02:29:49
verze: 5420
uzivatel:
remoteAPIs:
branch: trunk
Server: 147.33.89.150
Obnovit | RAW
iduzel: 67433
idvazba: 81511
---Nová url--- (newurl_...)
domena: 'pkc.vscht.cz'
jazyk: 'cs'
url: '/studuji'
iduzel: 67433
path: 1/4220/40955/4229/67433
CMS: Odkaz na newurlCMS
branch: trunk
Obnovit | RAW

Studuji

Studium i život mimo školu


Studujete a škola tak zabírá podstatnou část vašeho času. Věnujte jí ho dostatek, abyste studium zvládli úspěšně dokončit, pamatujte ale i na aktivity mimo ni. Choďte na přednášky i do spolků, najděte si brigádu či stáž a zkoušejte cokoliv, co by vás mohlo bavit. Rozvíjejte se, hledejte svůj směr a poznávejte se s novými lidmi. Během bakalářského studia vám to pomůže rozšířit obzory, na tom magisterském už se pak můžete začít orientovat na konkrétní obory a cíle.

Poradenská pomoc se studiem


Pokud vám bude nějaký předmět dělat problém, navštivte databázi doučujících na stránce Tutoři a nechte si včas pomoct. VŠCHT nabízí také možnosti pro studenty, kteří mají ze zdravotních důvodů ztížené studium (dyslexie ad.). Stačí se zaregistrovat jako student se specifickými potřebami a PKC vám pomůže studium přizpůsobit.

Pokud se potýkáte s obtížnou osobní situací komplikující studium nebo nevíte, kterým směrem se vydat ve škole i kariéře, využijte poradenských služeb. V rámci PKC je vám k dispozici psycholog, kariérní poradce nebo sociálně-právní poradna.

Zapojte se do mimoškolních aktivit

Na VŠCHT se můžete zapojit do celé řady studentských spolků, které se zaměřují na vše od sportu, kultury, gamingu, až po organizaci akcí. Zapojit se můžete také do Akademického senátu a mít tak podíl na rozhodování o záležitostech školy.

Přihlaste se do mentoringového programu a zjistěte více o práci v oboru, který vás zajímá. Škola vám propojí s mentorem, který vám ukáže, co jeho práce obnáší a pomůže vám tak rozhodnout se o dalším kariérním směřování. Předá vám zkušenosti i kontakty, které se vám budou zaručeně hodit.

PKC pravidelně pořádá kurzy a workshopy, které vám pomohou zdokonalit se v různých praktických dovednostech. Externí odborníci se zde zaměřují například na témata kritického myšlení, efektivní komunikace nebo finanční gramotnosti. Řada workshopů navíc nabízí možnost udělení certifikátu, který se vám může hodit, až se budete ucházet o zaměstnání.

Praxe v oboru a pracovní příležitosti


S budoucím směřováním vám pomůže také rozvoj v rámci brigád či stáží. VŠCHT ve spolupráci s chemicko-technologickými firmami poskytuje stážové programy či brigády, které vám umožní nahlédnout do oboru a vyzkoušet si fungování pracovního kolektivu. 

Nejpozději ve 3. ročníku navštivte školní veletrh Chem-iK a zjistěte, jaké možnosti vám pracovní trh nabízí. Čím dříve se začnete zajímat o pracovní nabídky, účastnit se přednášek s odborníky z praxe, číst rozhovory a poznávat se s lidmi z oboru, tím snadněji si najdete ten správný pracovní směr. Pozorujte dění okolo sebe, rozvíjejte se a uvidíte, že dříve nebo později najdete to, co vás bude naplňovat

Všechny informace na jednom místě

Obecné informace k průběhu studia (administrativa, předpisy a formuláře, často řešená témata apod.) najdete na hlavní webové stránce VŠCHT Praha.

V příručce Průvodce bakalářem jsme sepsali vše, co se vám v průběhu studia může hodit. Jak vybrat téma bakalářské práce, jak zvládnout státnice, ale i co dělat mimo školu.

V příručce Průvodce inženýrem se věnujeme školním povinnostem, ale i tomu, co bude po nich, jako je například hledání prvního zaměstnání.

Informace potřebné k bydlení na kolejích najdete v brožurce Koleje.

V e-learningovém kurzu Survival Kit najdete články, podcasty, videa a další inspiraci k tématům, jako je well-being, životní styl nebo vztahy.

Aktualizováno: 6.3.2024 15:59, Autor: Poradenské a kariérní centrum

VŠCHT Praha
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
IČO: 60461373
DIČ: CZ60461373

Datová schránka: sp4j9ch

Copyright VŠCHT Praha 2014
Za informace odpovídá Poradenské a kariérní centrum, technický správce Výpočetní centrum
zobrazit plnou verzi